سه شنبه 16 ژانویه 2018
خانه / ورزشی / افزایش جریان خون با چند حرکت ورزشی

افزایش جریان خون با چند حرکت ورزشی

تعداد زیادی از آمریکایی ها دچار مشکلات عروقی هستند . معمولا این افراد دچار مشکل خون رسانی در بدن خود هسند که به همین خاطر دچار گرفتگی عضلات و ورم پا می شوند . ورزش هایی وجود دارد که می تواند به این دسته از افراد کمک کند که خون رسانی را در بدن شان بهبود دهند .در ادامه این مطلب این ورزش ها را به شما معرفی می کنیم .

 

1ـ پیاده روی: 

پیاده روی یکی از راحت‌ترین ورزش‌هاست. این ورزش جریان خون را افزایش می‌دهد. می‌تواند پیاده‌روی را در زندگی عادی افزایش دید برای مثال به جای آسانسور از پله استفاده کنید. حتی میزان کمی پیاده‌روی در روز می‌تواند برای شما مفید باشد.

افزایش جریان خون با چند حرکت ورزشی

2ـ حرکت دوچرخه: 

بر روی کمر بخوابید و دست‌ها را در کنار بدن قرار دهید. پاها را از روی زمین بلند کنید و حرکت دوچرخه انجام دهید. این کار باعث افزایش جریان خون می‌شود.

 

3ـ حرکت بالا بردن پاها: 

در حالتی شبیه حرکت قبل قرار بگیرید. یک پا را از روی زمین بلند کنید و چند ثانیه نگه دارید. قسمت پایین کمر در این حرکت باید بر روی زمین باشد. پا را پایین بیاورید تا جریان خون بر پا باز گردد. سپس این حرکت را دوباره تکرار کنید. این حرکت را بر روی پای دیگری نیز انجام دهید.

 

4ـ حرکت خم کردن زانو: 

هنگامی که بر روی زمین دراز کشیده‌اید یک پا را خم کنید و به سمت سینه و شکم ببرید. چند لحظه پا را در این حالت نگه دارید و دوباره آن را باز کنید. این حرکت را با آرامش انجام دهید.

 

این چهار حرکت باعث می‌شود که درد در پاها کمتر شود. بهتر است غذاهایی که سدیم کمتر دارند و فیبر زیاد دارند مصرف کنید.

 

منبع: ایسنا