سه شنبه 16 ژانویه 2018
خانه / گوناگون / از بین بردن جای جوش با یک ماسک خانگی

از بین بردن جای جوش با یک ماسک خانگی

می توان گفت جوش هایی که روی صورت به وجود می آیند یک مسئله غیرقابل تحمل و عذاب آور برای خانم ها می باشد که معمولا برای خلاص شدن از شر این جوش ها دست به هر اقدامی می زنند. در این مطلب می خواهیم یک ماسک خانگی موثر برای از بین بردن جای جوش ها را به شما معرفی کنیم . این روش کاملا خانگی و بدون نیاز به هزینه می باشد.

برای از بین بردن جای جوش و داشتن پوستی شفاف و زیبا نیازی به خرج کردن پول های تان ندارید. به راحتی با دستور زیر یک ماسک خانگی درست کرده و جای جوش های تان را از بین ببرید.

با استفاده از ماسک صبحگاهی که شامل ترکیبی از مواد طبیعی است می‌توانید بسیاری از مشکلات پوستی را برطرف کنید. صبح‌ها به دلیل استراحت پوست هنگام خواب و باز بودن منافذ آن، بهترین زمان برای تغذیه صورت با مواد طبیعی است، زیرا سلول‌های پوستی قابلیت جذب بالاتری دارند.

از بین بردن جای جوش با یک ماسک خانگی
از بین بردن جای جوش با یک ماسک خانگی

یکی از بهترین ماسک‌های صورت که دارای خاصیت ضدعفونی کنندگی، با خواص میکروب زدایی، جوانسازی پوست و درمان آکنه و جوش می‌تواند برای پوست مورد استفاده قرار بگیرد، ماسک لیموترش و عسل است.

برای تهیه این ماسک مقداری عسل را در آب گرم ریخته، افشره یک عدد لیمو ترش را به آن اضافه کنید، مخلوط را به هم بزنید تا یکدست شود، سپس پوست صورت و گردن به جز نواحی دور چشم‌ها و اطراف حفره‌های بینی را به آن آغشته کنید.

بسته به حساسیت سطح پوست، ماسک به مدت ۱۰ الی ۳۰ دقیقه بر روی صورت بماند تا خشک شود، سپس صورت را با آب ولرم شسته و خشک کنید و برای جلوگیری از خشکی پوست از مرطوب کننده مناسب استفاده کنید.

با استمرار در مصرف این ماسک پس از مدت کوتاهی تفاوت‌های آشکار در پوست صورت خود شامل جوانسازی، برطرف شدن لکه‌ها، چین و چروک و حتی درمان آکنه و جوشگاه‌ها را مشاهده می‌کنید.

 

منبع:باشگاه خبرنگاران