در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...

آگهی گلگون

افزایش کلاهبرداری‌ها؛ مراقب باشید!

جمعه ۶ مهر ۹۷ هشدار
  • تصویر شماره افزایش کلاهبرداری‌ها؛ مراقب باشید!

رئیس اداره اجتماعی پلیس فتا ناجا از افزایش کلاهبرداری با درج آگهی دروغین بر روی سایت‌های دیوار و شیپور خبرداد.


به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ رامین پاشایی درباره تخلفات و درج آگهی‌های کلاهبردارانه‌ که بر بستر دیوار و شیپور منتشر می شود، اظهار کرد: متاسفانه مسئولان این سایت نظارت دقیق و مناسبی بر آگهی‌هایی که روی سایت خود قرار می‌گیرد، ندارند.

وی افزود: مردم باید پلیس خود باشند و هنگام مراجعه به سایت دیوار و نمونه‌های مشابه آن به‌ راحتی اعتماد نکرده و مراقبت‌های احتیاطی و امنیتی لازم را در نظر بگیرند.

پیش از هر ورایز
شهروندان پس از انتخاب کالا یا خدمات در سایت‌های واسطه گر اینترنتی و قبل از هرگونه واریز وجهی، از کم و کیف خدمات یا کالا و نیز هویت فروشنده مطلع گشته و از واریز هرگونه وجهی حتی مبالغ کم به عنوان بیعانه خودداری کنند.

سرهنگ پاشایی از مردم خواست مراقب آگهی‌هایی با عنوان «خودرو با قیمت پایین‌تر از بازار»، «فروش اجناس به صورت عمده» ، «درخواست مشارکت در شرکت سرمایه‌گذاری معتبر» باشند که چند نمونه از آن‌ها بر سر مردم کلاه گذاشته‌اند و به محض واریز وجه، آگهی‌کننده دیگر پاسخگوی تماس‌های خریدار نخواهد بود.

رئیس اداره اجتماعی پلیس فتا ناجا از شهروندان خواست در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌‌های سایبری لینک ثبت گزارش‌های مردم اعلام کنند.

برچسب ها :
#کلاهبرداری
ثبت آگهی