در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...

آگهی گلگون

سوء استفاده از خانم‌های جوان و بیکار با وعده استخدام

دوشنبه ۲۱ فروردین ۹۶ هشدار
  • تصویر شماره سوء استفاده از خانم‌های جوان و بیکار با وعده استخدام

کلاهبرداران اینترنتی با وعده کاریابی و کسب درآمد بالا و معروفیت، خانم‌ها را به دام می‌اندازند و...

سروان صاحبکاران مسئول پليس فتا استان گلستان با اشاره به تبلیغ برای کاریابی در برخی کانال‌های اجتماعی اظهار داشت:  در این شیوه خانم‌های جوان را فریب داده و از آنان خواسته می‌شود تا جهت تکمیل فرایند ثبت نام و به کارگیری ضمن ارسال مدارک هویتی و تصاویر خود مبالغی را نیز پرداخت  کند که حتی در برخی از موارد این خانم‌ها را به محل‌های نامشخص دعوت می‌کند که می‌تواند خطرات فراوانی برای آنان به همراه داشته باشد.

این مقام انتظامی افزود: هرگونه فعالیت در زمینه مشاوره شغلی و ارایه خدمات کاریابی‌ و همچنین بانک اطلاعاتی از فرصت‌های شغلی و جویندگان کار، توسط اشخاص حقیقی‌و حقوقی، صرفا با دریافت مجوز امکان پذیر خواهد بود.

سروان صاحبکاران در مورد کلاهبرداری و سو استفاده از دختران جوان در شبکه‌های مجازی نیز هشدار داد و گفت: کلاهبرداران در شبکه‌های اجتماعی حضور پیدا کرده و با تبلیغ مدلینگ، دختران جوان را جذب و آن‌ها را فریب داده تا تصاویرشان را ارسال کند و به عنوان مدل استخدام شوند.

وی افزود: این افراد بعد از عکاسی و یا دریافت تصاویر از خانم‌ها در ادامه عکس‌های بیشتری از آن‌ها می‌خواهند. سپس از آنان می‌خواهند که به خواسته‌شان تن دهند و تهدید می‌کنند که اگر خواسته‌شان را عملی نکنند، عکس‌های آن ها را در شبکه‌های اجتماعی منتشر خواهند کرد.

مسئول پليس فتا استان گلستان از خانواده‌ها و خصوصا خانم‌های جوان که بیکار هستند خواست به هیچ عنوان به وعده‌های دروغین مطرح شده در فضای مجازی که منبع معتبری ندارند اعتنا نکرده و فقط به موسسات کاریابی مجاز و معتبر مراجعه نکرده و اطلاعات شخصی و هویتی خود را به راحتی در اختیار افراد غیرمجاز قرار ندهند.

سروان صاحبکاران در پایان گفت: فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی توسط کارشناسان این پلیس به صورت شبانه روزی رصد می‌شود و شهروندان محترم می‌توانند در صورت مشاهده موارد مشکوک و مجرمانه این موارد را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی با پلیس در میان بگذارند.

  ثبت آگهی رایگان